Seznam článků

DOPRAVA Z TÁBORA

Příjezd čtvrtek 16.7. 2020 . Proveďte prosím kontrolu SEZNAMU DOPRAVY ; v případě požadované změny nás kontaktujte.

Praha : linkový autobus STUDENT AGENCY - Jihlava -Praha Florenc - příjezd 11:55 hod. Sraz rodičů min.10min. před příjezdem autobusu.

Doprava vlastní : příjezd pro děti na tábořiště 16.7. 2020 10.00 - 11.00 hod.

V případě potřeby volejte: Petr Tichý 777 742 949, Radek Dřevěný 603 852 712

Jmenný seznam dopravy z tábora   Ikona odjezd 

 

Kapitoly táborového deníku: 1.den; 2.den, 3.den, 4.den, 5.den, 6.den, 7.den, 8.den, 9.den, 10.den, 11.den, 12.den, 13.den, 14.den, 15.den

 , 

Odkaz na celkovou fotogalerii zde.

Facebook ikona  

Poštovní adresa: LDT ZNAS Uhřínov, 594 41 Uhřínov

Jak psát dětem maily: jako každý rok můžete posílat maily táborníkům. My je vytiskneme a předáme dětem na nejbližším nástupu jako běžnou poštu. Jen prosíme omezte velikosti případných příloh-barevných obrázků. Jsme v lese a připojení je přeci jen omezené.

Do předmětu napište jméno a příjmení !!!

Mailová adresa táborníků je : Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Příklad: Novák Pavel - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. V případě sourozenců se stejným příjmením pak: prijmeníTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 


1. den

Rok se s rokem sešel a setkali jsme se znovu, už tradičně, na tábořišti v Uhřínově.

Po příjezdu jsme šli na krátkou procházku a následně se rozdělili do 4 oddílů. K obědu nám kuchaři připravili už tradiční boloňské špagety se sýrem.

Pak jsme se vydali na krátký polední klid.

Po svačině nás čekal první táborový úkol: Uhodněte téma letošní celotáborovky.
Po složení básničky, která byla rozházená po celém lese jsme zjistili, že letošním tématem bude STAR WARS alias Hvězdné války.
Pro zlepšeni našich dovedností nám Nejvyšší rada vydala "příručku táborníka" s radami pro mladé táborníky a padawany(učně). 
K večeři byl chleba s paštikou, po kterém následoval uvítací nástup a po krátkém volném čase vyplněném míčovými hry a vybalováním i večerka. 

Fotky z dnešního dne k náhlednutí zde:

Fotogalerie


2. den

První noc jsme zvládli nejlépe, jak to šlo. Zima nikomu nebyla, probudili jsme se do krásného rána a tradičně začli rozcvičkou.

K snídani jsme měli rohlíky se šunkou a čaj.
Poté jsme pospíchali do lesa na hru, jelikož nás místní obyvatelé nedaleké planety, na které jsme se právě nacházeli, požádali o pomoc. Trápila je totiž škodná, a to konkrétně slepice, zmije a lišky.

Po úspěšném lovu jsme si dali krátkou pauzu v lese a vydali se zpět do tábora na oběd.

Kuchaři si pro nás připravili pravou česnečku, následovanou špenátem s domácími vajíčky a bramborem.

Následoval polední klid a náš první tah na mapě. Postavili jsme si lodě a přesunuli se na další planetu.

Touhle dobou se nám i trochu zkazilo počasí, a tak jsme si v jídelně vyráběli jmenovky na stany. Za pomoc obyvatelům jsme od Nejvyšší rady získali výsadu vyrobit si své první padawanské pláště a vylepšit je svým oddílovým erbem.

Počasí se trochu zlepšilo a my tak mohli odehrát další hru. Tentokrát jsme prozkoumávali sektory s jinými planetami a snažili se o nich dozvědět co nejvíce informací.

K večeři jsme měli zasloužený chleba se strouhaným sýrem. Po večerním nástupu a dalším přemístěním na mapě jsme byli za své úspěchy odměněni filmem, jak jinak než Hvězdnými válkami, konkrétně čtvrtou epizodou Star Wars: Nová naděje

 Fotogalerie


3. den

Dnes jsme sice vstávali do podmračeného rána, ale ani to nás neodradilo od vysokého nasazení do dopolední hry. Po rohllíku s debrecínkou jsme se vydali do lesa, abychom vylepšili své padawanské dovednosti. Naši Mistři se rozhodli vycvičit nás v umění hbitosti a rychlosti, a tak se sami zapojili do hry. Jelikož si vážíme Síly i inteligence stejně, druhá hra byla na procvičení naší paměti.


K obědu jsme měli frankfurtskou polévku a kuře na smetaně s knedlíkem, což nám dodalo dost síly do odpolední hry.


Aby si naši Mistři ověřili, že jsme se dopoledne skutečně něco naučili, připravili pro nás malý test. Při přesunu se v táboře objevili chytači. My jsme na ně ale vyzráli a zapojili rušičky, díky kterým nás vždy půlka chytačů neviděla.


Před večeří jsme si ještě stihli dodělat pláště, abychom už byli večer na nástupu v plné parádě.
Opekli jsme si špekáčky, které nám kuchyně poskytla a užívali si večerní volno.

 

Fotogalerie


4. den

Dnes ráno bylo vidět, že si děti už zvykají na nový režim. Po probuzení se (už bez odmlouvání) vydaly na rozcvičku. Ke snídani měly rohlíky s marmeládou a čaj.

Před dopolední hrou jsme dostali zprávu o cizích agentech plížících se kolem našich planet a tak jsme se je ihned vydali eliminovat.

Po svačině se nás Nejvyšší rada rozhodla prozkoušet ze znalostí mezigalaktického jazyka z našich příruček. Po jistém úsilí a částečné spolupráci jsme své znalosti prokázali na výbornou.

K obědu jsme měli osvědčený kuřecí vývar a roštěnky s rýží.

Po poledním klidu a několika dalších tazích na mapě jsme se opět vydali do lesa na hru. Tentokrát nám samotná Velmistrině řádu svěřila nelehký úkol: naučit se hospodařit s penězi. Vyslala nás do několika obchodů s cílem vydělat peníze, ale né každý tohoto cíle dosáhl. Momentálně jsme se vyskytli na dvou různých planetách s různými úkoly. Tři oddíly měly navíc shánět v obchodech palivo a jeden oddíl musel vystopovat a chytit uniklého vraha. Všechny tyto úkoly jsme opět splnily skvěle.

Za všechny dnešní úspěchy se nás řád rozhodl odměnit večerní diskotékou! A tak jsme se po pár protancovaných hodinách dostali utahaně do postele.

Oddíly máme 4: Cream tea, Skywalkeři, třetí oddíl si vybral jméno Dědokeř a čtvrtý oddíl se nazývá Mandaloriané.

V současné době se o vedení v celotáborové hře dělí 2 oddíly - Mandaloriané a Dědokeř. Pořadí je ale velmi těsné a tak stále napjatě sledujeme, jak vše dopadne.

Poznámka k mailům:
Prosíme rodiče, aby nám v emailech neposílali mobilní smajlíky (iOS/Android). Systém má s těmito maily problém a nevytiskne je.

Fotogalerie


 5. den

Dnešní ráno nebylo započato klasickou rozcvičkou, jelikož neděle je dnem odpočinku. K dobré náladě táborníků přispěl i pozdější budíček (v rámci doplnění energie po včerejší diskotéce).

Jakmile bylo po snídani v podobě spousty rohlíků se šunkou se naši táborníci vydali do lesa. Potkali zde vesmírné domorodce a jejich úkolem bylo získat cenné součástky do svých lodí, které však domorodci před našimi mladými rytíři Jedi pečlivě bránili. Práce to nebyla lehká, a tak dopolední čokoládová oplatka přišla k chuti.

Jako oběd jsme si pochutnali na těstovinách se sladkým mákem, tudíž jsme se po poledním odpočinku mohli směle vrhnout na další potyčky, které nám mezigalaktický prostor připravil. Horké počasí nás nemohlo rozházet, díky šťavnatému červenému melounu a následné pozvánce na festival, konající se na Vodní Planetě. Tam na nás čekalo příjemné osvěžení, před hledáním toho správného písmenka ve Scrabble. Přemýšlení to bylo nesnadné, ale nakonec každý tým s nějakým tím slovíčkem přišel.

Tak jsme dospěli ke konci dalšího dne nabytého zážitky a už nás čekaly jen párky v rohlíku a volno. Teď už se jen těšit na aktivity zítřejšího dne…

Fotogalerie


 6. den

Šesté ráno jsme děti opět potěšili absencí rozcvičky. Čekal je totiž celodeňák!

Po snídani, ke které byl rohlík se sýrem, jsme byli povoláni na neobvyklý ranní nástup.

Od našich hlídek jsme se dozvěděli, že je náš tábor obklíčen nepřátelskými loděmi. S pomocí dronů jsme však byli schopni zmapovat území a přesně určit jejich polohu. S mapou už pak bylo jejich zničení úplná hračka. Stačilo je pouze lokalizovat a splnit úkol s nimi spojený.

Většina z nás se sice ztratila, a počasí nám místy také nepřálo, ale nakonec jsme se do tábora vrátili v plném počtu. Za naši odvahu jsme byli odměněni výborným brokolicovým krémem, kuřecím řízkem s brambory a 300 kredity, připsanými na náš účet.

Při večerním tahu jsme se také dozvěděli, že se brzy dostaneme do nového sektoru, který už zdaleka nebude tak bezpečný, jako ten, ve kterém jsme se nacházeli doposud.

V návalu štěstí jsme se rozhodli navštívit casino. Výběr z her byl široký a tak si každý z nás přišel na své. Po krátkém večerním osobním volnu jsme se dostali unaveni konečně do spacáků.

Fotogalerie


7. den

Dnes jsme se probudili do chladného rána, počasí jsme ale nepodcenili a na noc se pořádně oblékli, takže nikomu nebyla zima.
K snídani jsme si pochutnali na rohlíku s máslem a salámem.

Po snídani nás čekal nelehký úkol. Oddíly si totiž navzájem schovaly své dopolední svačiny a cestu k nim vytyčily pomocí pochodových značek. Všichni se však poctivě připravili, značky nastudovali, a tak nebyl s hledáním žádný problém a nikdo neměl hlad.

Po svačině nastal čas na stavbu lesních chýší, ve kterých zanedlouho přečkáme noc. Práci si děti zpestřily hledáním hub do táborové kuchyně. Nejúspěšnější sběrači pochází z oddílu Dědokeř.

 K obědu si pro nás dnes kuchaři připravili čočkovou polévku a guláš s houskovým knedlíkem.

Polední klid jsme dneska strávili docela netradičně ve stanech, načerpávali jsme potřebné síly na odpolední program.

Ještě, než jsme poprvé táhli na mapě, jsme si vychutnali borůvkovou koblihu. Po svačině nás čekal výstup na louku.

Protože se včerejší celodenní operace ukázala jako zdlouhavá, Rada se dnes rozhodla padawany procvičit v házení a míření na terč. Oddíly se utkaly ve hře ufobal. Čtvrtí skončili Mandaloriané, třetí Cream team, druzí Skywalkeři, nejlepší střelci jsou z týmu Dědokeř.

K večeři jsme měli chleba se sýrovou pomazánkou, po ní následovaly tahy na mapě a nástup. Tam se po dlouhém čekání přes státní svátky děti konečně dočkaly prvních pohledů, dopisů a balíčků. Všichni jsme také pogratulovali Kačence z oddílu Skywalkeři k jejím 10. narozeninám.

Po splnění všech výzev nastala odměna, promítáme film Monstra vs. Vetřelci.

Fotogalerie


8. den

Dnešní ráno jsme zahájili kakaem a loupáčky.
Jelikož jsme právě vstoupili do nového, výrazně nebezpečnějšího sektoru, bude se nám všechna dřívější příprava hodit. Kromě nové mapy jsme si mohli i zdarma vylepšit lodě. Dopoledne nás čekala proslulá táborová vlajkovaná. To pro nás nebyl žádný problém, jelikož jsme na ni (respektive na její lehčí verzi) už dříve trénovali. Chvíli to vypadalo, že se hra nerozjede, po krátké prodlevě šli ale všichni na věc.

K obědu jsme pak s radostí uvítali vývar a rizoto.

Po poledním klidu, který byl kvůli nízké teplotě opět ve stanech, jsme s chutí snědli višňový jogurt.

Odpoledne jsme se netradičně rozdělili na skupiny podle věku. Naši Mistři se nás totiž rozhodli podrobit tradiční olympiádě. Na základě jejich výsledků jsou pak schopni vyhodnotit, kde má ten který padawan své přednosti. Soutěžilo se v 5 disciplínách: Hod do dálky, sprint, vytrvalost, skok do dálky a střelba. Výsledky se už pak můžete pokochat v dnešních fotkách.

Po pár kolech hry „kámen, nůžky, papír“ po oddílech, jsme udělali nástup netradičně ještě před večeří. Schylovalo se k bouřce, a tak jsme se šli všichni schovat do jídelny. Kromě spousty mailů, dopisů, pohledů a balíků jsme dostávali i diplomy za dnešní odpolední výkon.

Důvody k předčasnému nástupu byly jasné: diskotéka! Po večeři, ke které byl chleba s paštikou, jsme šli hned tancovat. Kvůli nepřízni počasí jsme museli končit trošku dříve než bývá zvykem, o to víc jsme se však snažili a vše si užili.

Fotogalerie


 9. den

 V noci se opět ochladilo. Po ranní rozcvičce jsme žaludky naplnili rohlíkem se salámem a horkým čajem. Hned nám tak bylo lépe.

V sektoru, kde se nacházíme, byl dopoledne klid. Rada se proto opět rozhodla vyzkoušet, jak jsou táborníci zdatní, jak znají své kamarády a vedoucí i naši republiku. Ve hře „člověče, nezlob se“ na nás na 100 stanovištích čekaly více i méně těžké otázky a úkoly, všechny jsme splnili na výbornou! Je větší Praha, nebo Brno? Jaké je druhé jméno vedoucí Naty? Jak se jmenuje všech 18 zaměstnanců našeho tábora? Tak s tím vším a dalšími úkoly jsme si hravě poradili.

Speciální disciplínu si zasloužil test orientace poslepu. Ve hře na ovce jsme se tedy otestovali v tom, jak dobře se orientujeme podle našeho sluchu.

K obědu jsme měli hrachovou polévku a červené špagety.

Polední klid jsme strávili ve stanech, abychom načerpali potřebné síly na odpolední výzvu.

Po odpolední svačině nastal zvrat. Až do dnešního dne jsme všichni táhli za jeden provaz. Ode dneška ale jednotlivé oddíly mladých padawanů začínají bojovat i navzájem proti sobě. Ve hře ocáskovaná jsme se tak poprvé utkali proti sobě, v bonusovém kole jsme si zahráli i o prvenství na zítřejším obědě. Vyhrál Cream team.

Po osobním volnu přišla večeře, v kuchyni si pro nás připravili chleba se strouhaným sýrem a čaj.

Večer jsme zakončili napínavou noční hrou.

Fotogalerie


 10. den

Včerejší noční hra nás zastihla poměrně nepřipravené, ale rychle jsme se na vzniklou situaci adaptovali. Na večerním nástupu jsme se dozvěděli, že nás řád posílá prozkoumat neznámou loď. Kolem půl desáté se našim hackerům povedlo otevřít vstupní dveře, bohužel tím ale spustili ochranné systémy.

Při sběru informací jsme se tak museli pohybovat naprosto neslyšně. Když nás senzor přece jen zachytil, museli jsme se přestat hýbat. Atmosféra výrazně zhoustla, když loď začala vydávat varovné zvuky oznamující kolabující systémy. Těsně před zhroucením se ozvala varovná siréna a my se museli okamžitě vrátit zpět na naši loď. Tři z nás to bohužel nestihli a zůstali uvězněni v troskách.

Po celonočním pátrání jsme je naštěstí zachránili, bohužel jednoho bez ruky, jednoho bez nohy a jedna slečna nám oslepla. Tyto neduhy ale hned po obědě vyléčila naše skvělá technologie a tak jsme opět v plném počtu.

Po dopoledním stavění lodí jsme se vydali posbírat zprávu, která byla rozsypaná po lese. Dron, který ji nesl, totiž sestřelila střela. Po několika hodinách usilovné práce se nám ji konečně podařilo složit. Jednalo se o varovnou zprávu oznamující nám zvýšené nebezpečí. Řád Jedi nám vydal rozkaz nevzdalovat se z tábora, jelikož se v jeho okolí pohybují Sithové.

K obědu jsme si dali frankfurtskou polévku a holandský řízek, což nám i přes vysoké teploty přišlo vhod.

Po poledním klidu a melounu jsme se vydali lovit ovce, které se ztratili od místního farmáře. Než jsme je však stačili pochytat, ozvali se nám vysílačkou z tábora, že nás přepadli.

Jednalo se o onen zmiňovaný útok Sithů. Naši mistři nám naštěstí stihli napsat všechny informace potřebné k jejich zneškodnění na jídelnu, než se museli evakuovat. Časem jsme zjistili, že si musíme najít stříkačky, napustit si do nich obarvenou vodu a tou pak zničit konkrétní Sithy. Ti sice měli vodní bomby, ale ani tak nás nemohli zastavit. Když jsme se všech úspěšně zbavili, vzali jsme si zpátky vše, co nám patřilo.

K večeři jsme si pak pochutnali na chlebech s vajíčkem a pažitkou.

Za naši statečnost jsme pak byli odměněni filmem: Shrek 1.

Promítání se nám trošku protáhlo, jelikož nás zastihli hned dvě velké bouřky po sobě. A tak jsme po shlédnutí části Shreka 2 už opravdu zaslouženě usli.

Fotogalerie

 


11. den

Dnes jsme se probudili do deštivého rána, a tak jsme celý den přečkali v jídelně. To ale neznamená, že by snad byla nuda. Na dopoledne pro nás totiž řád připravil řadu her.

Den jsme začali oblíbenou hrou Bingo. Tu následovaly oddílové Aktivity, které sklidily úspěch jak na straně dětí, tak na straně vedoucích.

Na oběd jsme měli zeleninovou polévku a pověstnou táborovou rajskou s knedlíky.

Po poledním klidu ve stanech jsme dostali bábovku a vydali se na turnaj ve hře Elektrika. Konkurence byla silná, ale vyhrát mohl jenom jeden – Dědokeř. Před večeří jsme dokoukali Shreka 2 ze včerejšího večera a stihli jsme i celý Lego příběh.

Po večerním chlebu se sýrem jsme si skvěle užili večerní diskotéku, okořeněnou zajímavými soutěžemi.

Poznámka:
Bohužel jsme přišli o náš jediný foťák. Fotky budeme dále pořizovat na mobil, ale jejich množství a kvalita se v následujících dnech bohužel pravděpodobně zhorší. Za technické potíže se tedy omlouváme.

Fotogalerie

 


12. den

Ráno jsme se vzbudili do opět hezkého rána. Vyběhli jsme se rozcvičku, i přes to, že je neděle, protože jsme si po včerejším líném dni potřebovali protáhnout nohy.

K snídani jsme měli domácí buchtu politou čokoládou od naší šikovné kuchařky Míly. Byla tak dobrá, že jsme si ani nevšimli, že je v ní lilek.

V lese nás čekalo nečekané překvapení. Opět jsme hráli naši oblíbenou hru - plamínci – tentokrát jsme ale navázali fáborky na členy svého oddílu. Vyskytli jsme se totiž v mlhovině, a tak jsme museli být vidět. Bohužel se v lese objevili i vesmírní piráti, kteří se neostýchali nás okrást.

Po svačině jsme se účastnili prezentace lodí, které jsme předešlé dny stavěli a po krátkém úvodním slovu jsme se s nimi vydali na trať. Do cíle se však v celku  všichni nedostali.

Na oběd jsme měli výbornou čínu s rýží.

Po odpoledním pudinku nás svolali na nástup. Skywaleři totiž dostali možnost vybrat hru (jelikož jsou poslední v celotáborovce). Přesto, že si vybrali další z oblíbených her, ocáskovanou, skočili ve hře na posledním místě. I tak ale neztrácejí elán a hry je stále velmi baví.

Na večerním nástupu jsme mimo jiné rozdali i ceny za diskotéku. Den jsme pak ukončili osobním volnem, vyplněným různými míčovými hrami.

Fotogalerie


13. den

Dnešní den jsme začali netradičně škrábáním brambor. Po snídani, ke které byla bábovka, jsme totiž museli urychleně opustit tábor. Řád nám dnes dal volno, což v jejich očích značí celodenní výlet.

Rozdělili jsme se na skupiny podle věku a vyrazili. Počasí nám přálo a tak jsme si den užili. K obědu nám přidělili chleby se salámem a paštikou. Do tábora jsme se vraceli utahaní a tak jsme večerní osobní volno trávili převážně ve stanech.

Po večeři, ke které nám kuchyň připravila kuřecí řízky s bramborem, jsme se vydali na louku. Náš hlavní astronom nám totiž přivezl dalekohledy a dal nám krátkou přednášku o hvězdách. Dnes bylo navíc také možné pozorovat kometu. Sice byla zima, za ten zážitek nám to ale stálo.

Fotogalerie


 14. den

Po ranním chlebu se sýrem jsme se vypravili do lesa na hru, kterou si tentokrát vybírali Mandaloriané. Jelikož jsme ji už měli nacvičenou z minula, stihli jsme si zahrát ještě jinou, úplně novou hru.

Opět jsme si trénovali práci po slepu. Po lese byly rozházené obrázky, které jsme museli nejdříve najít a pak překreslit spoluhráči na záda. Když se obrázek dostal k prvnímu z každého oddílu, překreslil ho na papír a odevzdal vedoucím. Chvíli to sice bylo matoucí, když jsme to ale pochopili, mrzelo nás, že je hra tak krátká.

Na oběd jsme si pochutnali na kuřecím vývaru a svíčkové s knedlíkem.

Odpoledne jsme si procvičovali naše znalosti z předchozího večera, tedy z večerního pozorování. Po lese byla rozmístěna různá souhvězdí, které jsme pak jako pexeso hledali a skládali k sobě.

Odpoledne jsme zakončili finálním testem našeho učení- fáborkovým během. Na trase byla rozmístěna kontrolní stanoviště, která testovala naši znalost tzv. Padawanovi příručky. Tento běh je řádem považován za test ukončující naše studium.

K večeři jsme si opekli špekáčky, které následovala přednáška o astronomii.

Po večerce na nás ještě čekala stezka odvahy, která definitivně ukončila naše studium a my se tak stali rytíři Jedi.

Fotogalerie

 


15. den

Do prosluněného rána jsme si vychutnali rohlíky se salámem k snídani a horký čaj. Takto posilněni jsme se seřadili do oddílů a vyrazili na jednu z posledních příprav na finální boj s Impériem. Samo sebou to nemohlo být jednoduché vzhledem k důležitosti akce, a tak se naši malí padawani potýkali s trénovaným protivníkem na tenké hrazdě, nebo se museli udržet několik minut nad zemí s pomocí Síly. Samozřejmě nechybělo doplnění energie v podobě čokoládové oplatky.

Po získání potřebných klíčů a nápověd se konečně mohli nabourat do systému Hvězdy Smrti a dostat se k tlačítku, pro Impérium osudné. Kdo by čekal, že nastavené heslo bude DARTH VADER? Tlačítko jediným stiskem dokázalo Hvězdu Smrti odrovnat natolik, aby ji poté snadno dobyli. Sice jim v cestě stále ještě stála menší armáda nepřátelských jednotek, ale vytrénované bystré smysly našich maličkých byly silnější. Dramatické vítězství bylo odměněno sladkými těstovinami s mákem a gulášovou polévkou.

Těžko se tomu věří, nicméně vše jednou končí a náš tábor není výjimkou. Proto jsme se v rámci příprav na zítřek o poledním klidu věnovali balení a uklízení. Práce odsýpala, jen ten smutek nás trochu brzdil.. Po svačině se všichni rádi odreagovali u kresleného filmu „Vzhůru Do oblak“ a přišel čas na poslední letošní nástup, nyní již novopečených rytířů Jedi.

Každý se může pyšnit nějakou výjimečností, a proto si každý odnáší diplom, který tuto skutečnost podtrhuje. Velké celotáborové vítězství čekalo na oddíl Mandaloriané, na druhém místě se umístili Cream Team, třetí Dědokeř, čtvrté místo obsadili Skywalkeři. Napínavost rozhodně nechyběla, ale rivalita panovala pouze v mezích hry. Nakonec si dáme chleba s marmeládou a půjdeme se společně rozloučit pořádnou diskotékou plnou neonových barev vesmíru. Hlavně se pořádně vyspat na zítřejší odjezd…

Fotogalerie


16. den