Seznam článků

 

Kapitoly táborového deníku: 1.den; 2.den; 3. den; 4. den5. den; 6. den; 7. den; 8. den; 9. den; 10. den; 11. den; 12. den; 13. den; 14. den; 15. den; 16.den; 17.den; 18.den; 19. den

Odkaz na celkovou fotogalerii zde.

Facebook také nikdy nezklame :-) ... ale obsahuje jen výběr fotek ...

  Poslední volná místa na náš druhý astronomický tábor v Libochové!!!

Poštovní adresa: LDT ZNAS Uhřínov, 594 41 Uhřínov

Táborový telefon: + 420 723 558 241

Jak psát dětem maily: jako každý rok můžete posílat maily táborníkům. My je vytiskneme a předáme dětem na nejbližším nástupu jako běžnou poštu. Jen prosíme omezte velikosti případných příloh-barevných obrázků. Jsme v lese a připojení je přeci jen omezené.

Do předmětu napište jméno a příjmení !!!

Mailová adresa táborníků je : Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Příklad: Novák Pavel - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. V případě sourozenců se stejným příjmením pak: prijmeníTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 


Hurá! Všichni jsme dorazili v pořádku, cestou se nikdo neztratil, a blicí pytlíky si schováme na příští rok. Po hladkém rozdělení do oddílů a ubytování se do stanů nám kuchyň připravila uvítání v podobě guláše s knedlíkem. Po poledním klidu proběhla řada seznamovacích her. Večer pak proběhlo naše tradiční osobní volno, kdy převládala vybiša a fotbal. Nyní po setmění se z tábora ozývá jen tiché štěbetání. Pevně věříme, že až se nám program rozjede na plné obrátky, v tuto dobu už budou dávno všichni spát..

Fotogalerie první den (3.7.2017)

 


Dneska ráno nás čekalo obrovské překvapení! Ocitli jsme se na pustém ostrově a kolem nás nic než jen ztroskotaná loď a všude se válející piráti! Nezbývá nám nic jiného, než se k nim přidat. Přišli jsme úplně o všechno, nemáme co jíst, nemáme kde bydlet, musíme začít budovat vše od znovu. Našli jsme zatím jen pár brambor, takže proběhla soutěž, která posádka je oškrábe nejrychleji. K bramborám pár zelených listů a vajíčko a špenát je na světě. Velký problém také nastal s pitnou vodou. Úkolem táborníků bylo hledat studánky, abychom mohli zásobu doplnit. Poté, co jsme uhasili žízeň, bylo potřeba vyrobit si zbraně, abychom mohli lovit. Není nic jednoduššího, než si k večeři opéct špeksny. Večer proběhl nástup, kde jsme zrekapitulovali dnešní den, rozdali si poštu a ztráty&nálezy a den zakončili promítáním Pirátů z Karibiku 1 (první polovina).

Fotogalerie druhý den (4.7.2017)

 


 

Po sladké snídani sestávající s rohlíku s marmeládou se pirátské posádky vydaly do lesa vyrábět své oddílové vlajky a jmenovky na kajuty. Ve zbylé části dopoledne je pak potřeba vyrobit/opravit loď, abychom mohli z ostrova odplout dál. Naštěstí se vše povedlo.

Po obědě (variaci špaget s masovou směsí) a poledním klidu nás čekal těžký úkol, a to, aby si každá posádka svou vlajku ubránila. Strhla se tedy lítá bitva. Jedna posádka dopadla velmi zle, o všechny své vlajky přišla. Zbylé týmy pak byly vyrovnané.

Aby si piráti mezi sebou mohli vyměňovat tajné zprávy, je zapotřebí, aby pomalu začali prohlubovat své vědomosti v oblasti šifrování..

A na závěr dne – promítání druhé půlky Pirátu z Karibiku 1.

Určitě vás zajímá, jak se jednotlivé posádky jmenují a jaké mají pokřiky, ale o tom až zítra … :-)

 

Fotogalerie třetí den (5.7.2017)

 


 

 

Ráno nás ze stanu vytáhlo sluníčko. Po rozcvičce (všechny oddíly kromě služebního, který připravuje snídani) se po rohlících se šunkou jen zaprášilo. Kam se na ně hrabou rohlíky s marmeládou!

Co se týče jídelníčku po zbytek dne a denního programu, vše je jasné z „šlichty a plavebního rozkazu“ z fotky naší nástěnky ve fotogalerii J Každý pirát musí ve své kajutě udržovat pořádek a jak to průběžně vypadá, zjistíte také ve fotogalerii.

Na večerním nástupu pak byl celý den zrekapitulován, vyhlášeny výsledky soutěží, rozdány emaily a ztráty a nálezy (těch zase bylo! Každou navrácenou věc je potřeba oddřepovat) a také jsme popřáli jedné oslavenkyni narozenin!

V současné chvíli už lesem duní repráky na plný koule a piráti a pirátky se kroutí, co jim síly stačí..

 

Na závěr ještě slíbené rozřazení do jednotlivých posádek, včetně názvu, seznamu a pokřiků!

 

Piráti ze zátiší bikin (žlutá)

Pokřik: Zátiší bikin je domov náš, každýho tam dobře znáš. Když plujem tou svojí/naší cestou, obchodní lodě se třesou. Hej, hej, hej, bikiny jsou nej.

Vedoucí Piráti: Anička, Štěpán, Hynek

Piráti: Hanka Š., Petra Š., Lucka S., Eliška S., Eliška V., Aneta Š., Bára V., Terka B., Adam Ž., Vojta M., Lukáš R., Šimon M.

Marta a její parta (červená)

Pokřik: Marta, jo Marta. Martu zná celá parta a tam kde je Marta, tam je i její parta.

Vedoucí Piráti: Marta, Bruno, Marek

Piráti: Janík K., Jakub K., Ondřej S., Honza K., Adéla Č., Kikina K., Jana K., Verča H., Eliška N., Adina M., Agáta S.

Morgani (modrá)

Pokřik: HouHouHou, Morgeni jdou.

Vedoucí Piráti: Saša, Natka, Matěj

Piráti: Tomáš D., Honza B., Jakub S., Ondra S., Marek H., Klára H., Emílie H., Bety P., Jana Š., Jolanka H., Adélka V.

Karinini příznivci (zelená)

Pokřik: My jsme Karinini příznivci a utopíme vám opici.

Vedoucí Piráti: Petr, Kačka, Růža

Piráti: Marek S., Matěj Č., Jakub D., Vojta D., Viktor S., Marek S., Katka H., Miri S., Nela S., Verča Š., Natálka K., Ellen S.

Fotogalerie čtvrtý den (6.7.2017)


 

Dnešní ráno bylo pravým opakem včerejšího. Probudili jsme se do mokrého ublejskaného rána. Ale ani to nás nemůže rozházet! Na řadu přišla „mokrá“ varianta programu. V jídelně se hrálo „země/město“ a ve zbytku dopoledne pak byla volná zábava. K obědu byla rajská s knedlíkem a sekačkou. Tato šlichta byla mezi některými Piráty vyhlášena jako dosud nejvydařenější!

Naštěstí máme více štěstí než rozumu a počasí se nám spravilo. Piráti opět vyrazili na průzkum. Narazili na domorodou vesnici, kterou zdecimovali. Úkolem bylo domorodcům ukrást suroviny na výrobu střelného prachu a pak trénovat střelbu. Po osobním volnu následovala astronomická přednáška..

 

Jen jedno nás neustále sužuje. Nejsou to ani kurděje, ani mor, ani jiný moribundus.. jsou to nájezdy nepřátelských zákeřných mrňavých klíšťat. Ale my se nedáme :-)

 

Fotogalerie pátý den (7.7.2017)


 

Dnešní den byl úplně jiný, než všechny ostatní. Teda ne hned od začátku, rohlíky se prostě namazat musí :-)

 

Piráti se vydali na průzkum okolí – velice oblíbený celodenní výlet do více či méně vzdáleného okolí. Táborníci byli rozděleni do třech skupinek: mladší – střední – starší. Záznam trasy nejmenších dle Endomonda,  odhad střední trasy dle mapy.cz a odhad nejdelší dle krokoměru naleznete ve fotogalerii. U nejkratší trasy chybí cca kilometr. Vrátili se všichni ve zdraví bohatší o pár nových zkušeností, jeden puchýř a dvě klíšťata.

Na večeři byl hustý slepičí vývar a těstoviny nasladko (nutno doplnit energii přeci).

 

Musím konstatovat, že na osobním volnu bylo znát, že Piráti jsou unavení (někteří). Jen 4 nejstatečnější hráli fotbal, vždy přítomná vybiša se dneska prostě nekonala. Teď nožičky pirátů odpočívají v kině na filmu Piráti z Karibiku 2.

 

A jelikož děti web (právě teď) nečtou, můžu prozradit, že až se zešeří, čeká nás krátká noční hra Hon na Pirátské duchy. Za úplňku se totiž zjevuje 6tý pirátský vládce. 

 

Fotogalerie šestý den (8.7.2017)


 

Jelikož je dnes neděle, tak piráti byli osvobozeni od ranní rozcvičky. Nicméně čemu jsme se dopoledne nevyhnuli byla kontrola pirátského vybavení (na vyhlášené počáteční písmeno bylo potřeba donést co nejvíce věcí) a následnému generálnímu úklidu kajut (což se v dnešním bodování bohužel zásadně neprojevilo, viz fotogalerie). Ve zbylém dopoledni proběhl sběr materiálu na výrobu sítí na chytání mořských panen.

K obědu jsme měli kuřecí řízek s bramborem. Řízek zmizel během pikosekundy a fronta na přídavky byla snad nekonečná. To už se nedalo říct o bramborách (na jejichž škrábání si piráti tentokrát obzvláště dali záležet). Alespoň se prase z Uhřínova pořádně nažere. Poledňák proběhl ve stanech, jelikož jsme měli maličkou přeháňku. Nutno však podotknout, že se nacházíme ve velice zvláštní zóně, jelikož to nejhorší se nám vždy vyhne (odpozorováno za řadu let, co na toto místo jezdíme).

 

Odpoledne pak proběhl lov mořských panen a následné získávání prvního z 10ti klíčů potřebného k otevření tajemné truhly s pokladem, jejíž pozice bude oznámena po nalezení všech 10ti klíčů.

 

Ve fotogalerii naleznete i pár fotek ze včerejší noční hry.

 

A pro představu přidáváme i záznam trasy, kterou Piráti musí denně cca 1 – 2x ujít :-) Všimněte si úzké vyšlapané cestičky. Můžete vidět i celý náš tábor jako na dlani.

 

Závěr dne až do večerky bylo „ovéčko“ neboli osobní volno.

 

Fotogalerie sedmý den (9.7.2017)


 

Dopoledne proběhla velice oblíbená hra „módní policie“. Piráti na jednotlivých stanovištích museli získat životy (pitvoření, dřepy, turnaj v piškvorkách, šiškou do lavoru..) a pak přes přísně střežené území život donést na předem určené místo. Toto území bylo hlídané dvěma druhy ochránců – jedni piráty chytali, když u sebe neměli ochranný prostředek (botu) a druzí naopak, když ochranný prostředek u sebe měli. Úkol nelehký, ale zvládli jsme to. Ve zbytku dopo piráti dostali studijní materiály s užitečnými informacemi, které by se jim někdy v budoucnu mohly hodit.

 

K obědu bylo vepřové na žampionech s rýži a ke svačině broskev.

 

Odpoledne proběhlo obchodování s nejžádanějšími pirátskými komoditami – páskou přes oko, šavlí, papouchem, šátkem a střelným prachem. Samozřejmě na každém trhu existuje i černý trh s komoditami a tou v našem případě byl RUM. Piráti obchodovali mezi jednotlivými přístavy, ale na širém moři museli být velice ostražití, jelikož je hlídky o náklad kdykoliv mohly obrat. Nedejbože přijít o rum!

 

Právě teď probíhá vyhlášená show „Karibik má talent“. Snad se nám podaří vynikající výkony nějak solidně zachytit, nechte se překvapit galerií. Po talentu bude následovat pořádná pirátská diskotéka.

 

Poznámka pod čarou: prosíme rodiče/prarodiče/tetičky/strýčky apod. aby do předmětu každého emailu psali jméno táborníka. Bohužel berušek a broučků tu máme celkem 46, které líbá mamka/taťka/babi/děda …… předem děkujeme

Fotogalerie osmý den (10.7.2017)

1. místo - Karibik má talent zde.

2. místo - Karibik má talent zde.

3. místo - Karibik má talent zde.

 


 

Ke snídani byl chleba s máslem a sališem, na svačinu pišingr, k obědu česneková polévka a kuře na smetaně s knedlíkem. K večeři nás čeká horký pes.

 

Dopoledne probíhaly líté bitvy v aréně mezi jednotlivými pirátskými spolky. Vždy jedno mužstvo proti druhému, v omezeném prostoru, mělo za úkol zbavit protivníka šátku připevněného za zády za kalhotama. Jako nejagresivnější se projevili Marta a její parta. Na závěr ještě proběhla bitva mezi Piráty a vedoucími a nutno podotknout, že zvítězila hmota, resp. početní převaha, nad duchem (2:1).

 

Polední klid proběhl tentokrát v táboře. Počasí máme vesměs dobré, ale přeháňky se nám střídají jak v Apríli. Dle zpráv z okolního světa je to všude stejné. O poledním klidu musí všichni odpočívat. Výjimku však tvoří služební oddíl, který má celý den důležitou roli. Ráno vstává o 30 minut dřív, aby zajistil vodu na latrínách, vodu na mytí nádobí a připravuje snídani (nejčastěji mazání). Za odměnu je zproštěn rozcvičky a na jídlo chodí vždy jako první,  a to se vyplatí! Po obědě nastává nejtěžší úkol spočívající v mýtí nádobí z kuchyně – velké hrnce, pánve, misky, mističky, vařeky… Vše pořádně vydrhnout, kuchyň a jídelnu vysmýčit, stoly utřít a na závěr se vykoupat v krásné teplé sprše J Večer ještě zbývá úklid po večeři, ale to už je jen taková rychlovka. V tomto, pro tábor velice důležitém úkolu, se jednotlivé oddíly každý den střídají.

 

Po „horkém psu“ následuje krátké osobní volno, nástup s vyhodnocením her a pak plynulý přechod do promítání Pirátů z Karibiku III.

 

Fotogalerie devátý den (11.7.2017)

 


 

Dnešní snídaně byla sladká – rohlík s marmeládou (na té si hlavně pochutnávaly vosy :-). K obědu hovězo-kuřecí vývar a špagety s mletým masem a sýrem. Na svačiny pišingr a čokoládový puding.

Dnešní oběd byl ale pro vítěze předvčerejšího Karibského talentu výjimečný – měli své osobní číšníky, stůl s ubrusem a porcelánové talíře.

Dopoledne se Piráti vydali vykopat Aztécké zlato. V tom se jim snažili zabránit nemrtví Aztékové.

Odpoledne si zase Piráti vyzkoušeli roli lodních kuchařů a na oplátku hostili táborového kuchaře:

Piráti ze zátoky bikin servírovali Anglickou snídani – fazole, krabí párek, slaninu ze žraloka, volské voko z želvích vajíček a domácí placku;

Marta a její parta servírovala bramboráky a topinku;

Morgani servírovali Americká housku zapečenou s uzeninou a se sýrem;

Karinini příznivci servírovali lívance se šlehačkou a čokoládou.

Díky skvělé taktice (přímý dotaz na nejoblíbenější jídlo) vyhrála Marta a její parta! A jelikož hlavní kuchař je na dietě, od všeho jen drobet ochutnal, tak své dílo ochutnali samotní Piráti-kuchtíci též.

Na večerním nástupu proběhlo klasické vyhodnocování her, rozdání ztrát a nálezů a…….. rozdávání pošty. Včera se bohužel na moři stala taková tragická událost, poštovní loď ztroskotala, takže se k nám nedostalo ani jedno písmenko, ani jeden vzkaz v láhvi. Nicméně lodní poštovní společnost vše napravila a jak to dopadlo – můžete posoudit.

Teď právě probíhá promítání druhé poloviny včerejšího filmu Piráti z Karibiku III.

Fotogalerie desátý den (12.7.2017)


 

Dnes hned po probuzení jsme zjistili, že jsme uvízli na mělčině, což je nemilé, ale naštěstí všude kolem nás byly samé perly, tak jsme si jejich sběrem náladu vylepšili.

 

Dopoledne proběhla olympiáda s těmito disciplínami: hod kládou, skok daleký z místa, vytrvalostní běh, sprint a opičí dráha. Výsledky se zatím ještě zpracovávají. Ve zbytku času před obědem probíhalo samostudium zajímavých materiálů.

 

Po včerejší úspěšné kuchařské akci Ticháč na oplátku nabídl Pirátům, že jim uvaří jídlo dle jejich výběru – byly tedy podruhé řízky, tentokrát s brkaší.

Odpoledne proběhl tradiční turnaj v Ufobalu. Na prvním místě skončila Marta a její parta, druzí Morgani, třetí KáPéčka a nakonec Bikiny.

 

Právě teď probíhá další astronomická přednáška a veeeeelice oblíbený díl Simpsonů –Líza a její „Světelné znečíštění“ (Bártova kometa byla minule :-))

 

Fotogalerie jedenáctý den (13.7.2017)

 


 

Dnešní den začal jako obvykle rozcvičkou následovanou snídaní, ke které byla mořská hvězdice posypaná pískovými červy.

Hned po snídani se posádky vydalydo lesa, kde si ověřily svou obratnost při pronikání do soupeřova kruhu ve vylepšené vlajkované, která spočívala, stejně jako běžná vlajkovaná, v obírání soupeře o vlajky, ale navíc si útočníci a obránci jednotlivých posádek rozdělili čísla 1-6, která určovala, koho obránce může zastavit a koho ne (tzv. vyšší bere a 1 bere 6). Nutno zdůraznit, že hra se hrála na vyžádání samotných Pirátů.

Po návratu do tábora následoval oběd který se skládal z tradiční česnekačky a segedínského guláše s knedlíkem. Dnes budou mít piráti v kajutách a ve spacácích krásně teploučko :-)

Po obědě a poledním klidu následoval Fáborkáč, aneb běh podél fáborků a plnění úkolů na jednotlivých stanovištích. Stanovišť podél cesty bylo šest, a to:

  1. Morseovka - přeložit pár písmenek napsaných v morseovce;
  2. Hod na cíl - hodit šiškou na papír s číslem stanoviště;
  3. Ohně - postavit dva typy ohniště;
  4. Uzly – předvést dovednost v uzlování;
  5. Námořní znalosti - poznat a popsat použití jedné věci, která se používá na moři k orientaci;
  6. Poznávání věcí po hmatu - poznat tři věci pod utěrkou po hmatu.

Na prokázání svých znalostí Piráti pilně studovali ze svých materiálů (snad přežijí a budete se moci doma též podívat a ochytřit).

Po skončení Fáborkáče následovala večeře v podobě chleba s máslem a pórkem (popř. s paštikou). Včera se snědlo chlebů 6 a dnes bylo 7 málo. To aby si kuchyň pořídila věšteckou kouli na odhad porcí :-)

Na nástupu, kde se mimo běžného rozdávání pošty, e-mailů a ztrát a nálezů rozdávaly i diplomy ze včerejší olympiády.

Během dne nás také navštívily dvě vzácné návštěvy, které v současné době vychovávají další generace táborníků. Zvykat na stan a ešus je třeba už od raného dětství..

A nakonec na spotřebování zbytků energie právě startuje pravá pirátská diskotéka.

Fotogalerie dvanáctý den (13.7.2017)

P.S.

1. Na úvodní straně uvádíme informace k odjezdům, prosíme o pečlivou kontrolu, zda je takto správně!

2. Už druhý den tu máme bundu, ke které se nikdo nehlásí. Poznáváte ji někdo, že patří vašemu potomkovi? Prosíme o zprávu, předem díky.


 

Dnešní ráno začalo běžně a přitom trochu jinak. Ptáte se proč? Protože dnes služebák mezitím, co ostatní posádky měly rozcvičku, na rohlíky nemazal jen tak ledajaké máslo, ale mazal čokomáslo. Tato informace se samozřejmě šířila mezi piráty rychle jako voda v horském potůčku (na rozdíl od toho našeho místního vyschlého) a tak se není čemu divit, že v době vyhlášení snídaně byli již všichni piráti připraveni na jídlo.

Piráti při vstupu do jídelny vynechávali frontu na ranní teplý čaj a rovnou pospíchali ukořistit co nejvíce rohlíků s čokomáslem pro sebe. Ještě ani nebyli všichni piráti v jídelně, a už byly všechny rohlíky pryč. Už to vypadalo, že se dnes na všechny nedostane, když se odvážní kuchaři rozhodli zakročit a přišli ještě s jedním plným tácem nejlepších rohlíků na světě, které rozdaly výhradně pirátům, kteří ještě čokomáslový rohlík neměli.

Po snídani začalo pršet, a tak posádky zakotvily v jídelně, kde proběhla nejprve hra, ve které se vždy jeden z posádky dozvěděl název jedné písničky či pohádky a měl ji beze slov nakreslit, mezitím co zbytek oddílu hádal, co to je. Po té ještě proběhlo jedno kolo binga, ale to už přestávalo pršet.

Zbytek dopoledne byl zasvěcen známé hře scrabble. Hra na rozdíl od klasiky naše verze spočívala ve sbírání písmenek na jednotlivých stanovištích a jejich následném skládání do slov na herní desce. Ke sbírání písmenek byla při hře dostupná tato stanoviště:

1. Otáčení lodě - celá posádka stojí na dece a musí ji otočit naruby, aniž by někdo z posádky byť jen jedinou nohou stoupl mimo deku do rozbouřeného moře;

2. Střelba na cíl nad vodou - posádka hází šiškami na cíl v podobě vandlu;

3. Střelba na cíl pod vodou - posádka hází mince do vody a snaží se strefit do sklenice umístěné ve vodě v kýblu;

4. Hřebík do lahve - členové posádky se snaží uvázaným hřebíkem kolem pasu strefit do lahve;

5. Orientace v mapě - posádka se snaží rozpoznat 5 zadaných mapových značek.

Po skreblu následoval oběd tvořený kuřecím vývarem a pečeným kuřetem s rýží. Mňam, to jsme si pochutnali.

Odpoledne započalo pravým pirátským kasinem, ve kterém si posádky rozmnožily své finanční prostředky, aby mohly pokračovat v plavbě.

K večeři nás čekalo veeeeeeeliké překvapení. Tímto děkujeme duu M+P za jejich sebeobětování, trpělivost a talent, že nám vykouzlili palačinkýýýýýýýýý :-) Stopadesátkusů na dvou pánvích, to si snad ani nedovedete představit..

Na závěr dne proběhlo promítání první části Pirátů z Karibiku IV..

Fotogalerie třináctý den (15.7.2017)

P.S.

Na úvodní straně uvádíme informace k odjezdům, prosíme o pečlivou kontrolu, zda je takto správně!

 


 

Dnes ráno po snídani se posádky vydaly na další celodenní plavbu.

Tentokrát se vydaly všichni po stejné trase a to po staré pirátské stezce, která je má dovést k dalšímu klíči. Odcházelo se po jednotlivých oddílech, které doprovázeli vedoucí piráti z ostatních posádek. Jednotlivé rozestupy mezi sebou byly 20 minut a to dle pořadí, jak rychle se kdo dokázal připravit.

Postupovalo se podle dopisů, které nacházely posádky po cestě, a tak se není čemu divit, že se někteří po cestě dokonce i několikrát ztratili, jiní zase zápolili s nelítostnými vosami. Tak či tak všichni nakonec ve zdraví došli zpět do tábora. Jak to vypadalo, najdete ve fotogalerii.

Jelikož nejsme jediný tábor v okolí, došlo zde k úsměvné historce. Naši Piráti narazili na značenou trasu skautského tábora a náhodou našli také jejich ukrytou zprávu s úkolem – vykonej dobrý skutek. Nelenili a jednomu staršímu člověku pomohli na kárku naložit posekaný keř. Za to pak dostali 200 Kč J Morgani se shodli, že si za tyto peníze u táborového hospodáře objednají kofolu :-)

Jakmile si piráti trochu odpočali začala se podávat vydatná obědovečeře a to sýrovo-smetanová omáčka s vřetenama.

Po večeři dokoukáváme Piráty z Karibiku IV. díl, co nám zbyl ze včerejška. A jelikož toho už moc nezbylo, pokračujeme promítáním Zootropolis.

 

Fotogalerie čtrnáctý den (16.7.2017)

 

P.S.

Na úvodní straně uvádíme informace k odjezdům, prosíme o pečlivou kontrolu, zda je takto správně!

 


 

Včerejší pochoďák, který byl hodnocen 3x více než běžná hra, nám pěkně zamíchal pořadím. Obrázek poví více než tisíc slov. Skoukněte také průběžné bodování kajut. A ještě jeden bonus v galerii naleznete – válečnou píseň Marty a její party, se kterou se včera do tábora z výletu vrátili.

Už dříve jsme v deníku zmiňovali, že v našem Svatoslavském potoce je málo vody. Situace je každým dnem žalostnější a žalostnější. Snažíme se společenství raka říčního (Arnošta) zachraňovat, vybíráme je a převážíme dál, kde je vody více.

Dnešní den nezačal nijak zvláštně. K snídani byl rohlík posypaný strouhaným sýrem.

Po snídani posádky zjistily, že jsou infiltrováni piráty od Herpese, kteří jsou maskováni jako oni a tak se je vydaly odhalit. Každý člen posádky obdržel na svou tvář třímístné číslo a jeho úkolem bylo zjistit čísla protivníků. Karinini příznivci se během hry ukrývali a když se proti nim spojili všechny ostatní oddíly, tak utekli. Jejich útěk je bohužel přišel draho, protože při útěku zcela opustili herní pole a byli diskvalifikováni. Poté již hra probíhala normálně až do konce.

K obědu byl hovězí vývar a svíčková s houskovým knedlíkem.

Odpoledne bylo zasvěceno stavbě skrýší. Každá posádka si vzala náčiní na stavbu a vydala se do lesa. Mimo skrýší se stavěli i pirátské oltáře, které byly následně hodnoceny podle vzhledu. Skrýše byly různorodé, některé byly ve tvaru lodě, jiné zase zcela jednoduché ve stylu střecha stačí. Však uvidíte ve fotkách.

K večeři byly chleby s masovou pomazánkou. Potom následoval nástup, kde jsme se kromě oznámení výsledků z her dočkali i jedné další zajímavosti a to diplomu pro Veroniku Hudečkovou za snědení deseti knedlíků při večeři.

Nakonec dne ještě proběhla diskotéka, po níž se piráti uložili do svých kajut a šli spát.

Fotogalerie patnáctý den (17.7.2017)

 


 

Dopoledne proběhla známá hra – předávání tajné zprávy. Piráti byly rozmístění po skupinkách po určité trase a memorováním si museli předat tajné sdělení od jednoho konce ke druhému bez využití záznamového zařízení.

K obědu jsme měli květákovou polévku a klasický smažák s tatarkou a bramborem. Přiznáváme, že květákovky zbylo tak ještě pro druhý tábor, ale to samé se rozhodně o smažáku říct nedalo. I malé zaváhání či pozdní příchod by zapříčinili, že by se na vás této lahůdky nemuselo dostat :-)

Odpoledne proběhla postřehovka (pamatovačka či „co do lesa nepatří“). Po krátké trase byly rozmístěny různé předměty, a úkolem pirátů bylo si vše zapamatovat a na závěr sepsat seznam. Dnešní den byl tedy velice náročný na mozkovnu, tak si nohy po běhačkách mohly odpočinout.

Dnes se nám taky konečně podařilo nafotit celotáborové a oddílové fotky.

Ve zbytku odpoledne proběhla dodělávka chýší/skrýší a přesun do lesa. K večeři si piráti opekli špeksny již na svých základnách.

Až doteď bohužel noční počasí našemu astronomickému táboru nepřálo, ale dneškem se vše změnilo. Proběhlo první noční pozorování na louce se základní přednáškou o souhvězdích, přelet Iridíí v přímém přenosu jsme zaregistrovali, jen jízdní řád ISS se nám bohužel nehodí, protože přelétá až pozdě v noci či brzy nad ránem.

Fotogalerie šestnáctý den (18.7.2017)

 


 

Dnešní den piráti zahájili probuzením ve skrýších. Noc byla teplá, takže se všem spalo dobře. Někteří dokonce chtěli přespat ve skrýších ještě jednou. Když se posádky probraly, vydaly se do tábora na snídani.

 

Poté, co všichni zaplnili své žaludky rohlíkama s máslem a šunkou, vydali se posádky lovit perly, které objevili poblíž lodě.

 

Následoval oběd, a to kuřecí vývar a vepřová čína a pak dobře známý polední klid v okolí tábora, hned za stanama.

Dnešní den byl už od rána parný, ale sotva skončil polední klid, přihnaly se mraky a začalo pršet. Piráti se tedy usídlili v jídelně a začalo se promítat kino. Nejprve se promítal konec Zootropolis a když po skončení tohoto filmu stále pršelo, pokračovalo promítání filmem Mimoni.

 

Po promítání byla na řadě večeře. Tentokrát chleba s vajíčkovou pomazánkou.

 

A nakonec, když piráti dovečeřeli, nastala vzpoura v podobě hry revoluce, ve které je cílem dostat se na nejvyšší pozice v posádce. Naštěstí se pirátům podařilo vzpouru zažehnat a pokračovat dál v plavbě.

 

Právě teď probíhá stezka odvahy…

Fotogalerie sedmnáctý den (18.7.2017)

 


 

Do dnešní fotogalerie se nám také přimíchalo pár fotek ze včerejší noční bojovky/pozorování, tak se nelekejte..

Hned po snídani, ke které tentokrát posloužily chleby se sýrovou pomazánkou, začala první hra, a to „oblékni si svého kapitána“, jejímž cílem je doslova navléct jednoho člena posádky do co nejvíce kusů oblečení.

Poté následovala již známá hra, ve které je úkolem donést co nejvíce předmětů, jejichž název začíná na zadané písmeno (předtím, než kufry zabalíme, je potřeba je pořádně vyvětrat :-).

Když skončila i tato hra, začaly již dlouho očekávané vodní hry, které nebylo možné kvůli počasí dříve uskutečnit.

Po vodních hrách jsme se řádně usušili na sluníčku, a pak se šlo na oběd, ke kterému byla gulášová polévka a nudle (vřetena) s mákem. Za zmínku stojí fakt, že kuchaři museli tuto laskominu dovařovat, resp. že kromě klasicky počítaných porcí se muselo přidělat ještě kilo těstovin, protože jak se tábor krátí, zvětšuje se apetit strávníků!

Následoval polední klid a po něm hra člověče nezlob se, akorát trochu v jiném podání, než ji pravděpodobně znáte. Házení kostkou zůstalo stejné, ale na stanovištích se musely plnit jednotlivé úkoly a doskákat z5 do tábora.

Vrcholem všech vrcholů byla závěrečná bitva, kdy piráti museli vybojovat své zlato zpátky.

Ve zbytku dne před diskotékou jsme se pustili do toho nejhoršího – balení..

Do výsledků CTH (celotáborové hry) byla započítána celková píle Pirátů, ale i úklid kajut a dopadlo to následovně:

1. Morgani (119b.)

2. Piráti ze zátiší bikin (110 b.)

3. Karinini příznivci (104 b.)

4. Marta a její parta (99 b.)

Vidíte, že výsledky byly velice vyrovnané! Na každého se pak nakonec dostalo alespoň něco malého na památku..

Fotogalerie osmnáctý den (20.7.2017)


 

Hurááááá, jedeme domůůůůů :-)

Probouzeli jsme se do mokrého rána, ale to absolutně přehlušil fakt, že se už všichni nemohli dočkat, až dorazí autobus a rozveze táborníky do jejich domovů.

Ještě jednou se omlouváme Znojemské klice, já to s tím busem na Jadran myslela dobře, škoda, že to nevyšlo ;-)

Loučí se s vámi táboroví zpravodajové Blenka & Jirka

Fotogalerie devatenáctý den (21.7.2017)