Seznam článků

Kapitoly táborového deníku: 1.den, 2.den, 3.den, 4.den, 5.den, 6.den, 7.den, 8.den, 9.den, 10.den, 11.den, 12.den, 13.den, 14.den

Odkaz na celkovou fotogalerii zde.

INFORMACE K ODJEZDU  Z TÁBORA:

Příjezdy do cílových měst dne pátek 15.7. 2021, seznam dětí dle cílových měst

Brno - hotel Grand / Student Agency : 12.55 hod.;

Praha- UAN Florenc /  Student Agency: 11.55 hod.

Vyzvednutí dětí v táboře: Uhřínov : 8.00 - 9.00 hod.

Facebook ikona  

Poštovní adresa: LDT ZNAS Uhřínov, 594 41 Uhřínov

Jak psát dětem maily: jako každý rok můžete posílat maily táborníkům. My je vytiskneme a předáme dětem na nejbližším nástupu jako běžnou poštu. Jen prosíme omezte velikosti případných příloh-barevných obrázků. Jsme v lese a připojení je přeci jen omezené.

Do předmětu napište jméno a příjmení !!!

Mailová adresa táborníků je : Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Příklad: Novák Pavel - Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. V případě sourozenců se stejným příjmením pak: prijmeníTato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 


1. den

Rok utekl jako voda a náš tábor je zase tady. Sluníčko nám krásně svítí a Velká jídelní síň je v plné parádě, připravena na táborníky. Děti, neboli novopečení studenti naší Školy Čar a Kouzel Uhřínov, dorazili podle plánu krátce po poledni. Před tajemnou ceremonií byly k obědu špagety s boloňskou omáčkou a fazolová polévka. Malí čarodějové a čarodějky se pomalu zabydlovali ve svých stanových komůrkách a v hlavní síni (v jídelně) se mezitím připravoval rozřazovací obřad. Co málokdo mohl tušit je, že naše škola byla poctěna Moudrým kloboukem až z dalekých Bradavic. Před takovou ceremonií je potřeba se posilnit sladkou oříškovou oplatkou a můžeme začít. Každý žáček byl slavnostně předveden před ostatní a Moudrý klobouk určil jeho kolej. Je těžké si představit to napětí při čekání na rozhodnutí, do které ze čtyř kolejí bude kdo zařazen. Bude to Rebelvír? Zimomrz? Či Sovispár nebo Zmizojel?

Teď už jen zbývá se v kolejích pořádně poznat, a tak se vydáváme do lesa a pilně pracujeme na týmové morálce. Ještě přidat pár zábavných her a už je čas na večeři. Den nám proklouzává mezi prsty, ale hlavně že je to díky dobré zábavě.

Po chlebíku s paštikou je čas na trochu relaxování u sledování Harry Potter a Kámen mudrců za zvuku dešťových kapek. Nakonec ještě vyčistit zuby a zachumlat se do spacáků. Letní déšť nás nijak nezaskočí a ještě se nám při něm bude příjemně usínat.  Nezbývá než se těšit na další den a co nám přinese…

- prof. Evelína

Fotky z dnešního dne k náhlednutí zde:

Fotogalerie


2. den

Dnešní ráno jsme odstartovali důkladnou ranní rozcvičkou, která nás hezky připravila na náročný den. K snídani jsme měli rohlíky se šunkou a teplý čaj. Hned poté nás čekala první dnešní výzva. Ukázalo se, že nám ve škole chybí přísady do lektvarů. Naštěstí se všechny ingredience ze seznamu daly najít v nedalekém lese. Kdyby to bylo tak jednoduché… Všechno v lese hlídají lesní nymfy a ty při obraně svých cenností nešetří šípy. Museli jsme tedy prokázat velkou dávku mrštnosti abychom se jejich střelám vyhnuli, ale všechny ingredience jsme nakonec našli.

V poledne nám kuchaři připravili výbornou bramboračku a vajíčko se špenátem a bramborem. S plnými břichy jsme si rádi na chvíli odpočinuli ve stanech. Posvačili jsme jablíčko a pak už nás čekal další úkol - sehnat v lese materiál na výrobu hůlek. Místní les je plný všelijakých kouzelných tvorů. Draky, jednorožce i fénixy jsme přesto museli chvíli hledat. Navíc je ochraňovalo stádo kentaurů, a tak jsme se k nim nejdřív příliš neodvažovali. Po chvíli nabírání odvahy už jsme se ale všichni chrabře vydali do boje a všechen požadovaný materiál jsme sehnali.

Před večeří jsme stihli ještě rychlou lekci famfrpálu a pak už jsme se vrhli na opékání buřtů. Některým z nás ještě zbyla energie a šli jsme si zahrát fotbal. Jiným už moc sil nezbylo, a tak se uchýlili ke zpívání s kytarou u ohně. Z našich příruček už víme, že bezmraké noci bývají studené, na což jsme se náležitě připravili, abychom si po dnešku pořádně odpočinuli.

- paní ředitelka Marta

Poznámka zpravodaje: Prosíme rodiče, aby neposílali obrázkové přílohy. Moc nás to mrzí, ale v našich polních podmínkách je bohužel nemůžeme dětem vytisknout a předat.

Fotky z dnešního dne k náhlednutí zde:

Fotogalerie


3. den

I když se každodenní kouzelnický život od toho mudlovského dosti odlišuje, neděle zůstává i pro nás odpočinková, bez nutnosti ranní rozcvičky. U toho to ale začíná i končí a po zbytek dne jsme se rozhodně neflákali.

Ke snídani jsme měli rohlíky s máslem a šunkovým salámem a čaj. Protože jsme koneckonců škola čar a kouzel, dopolední hodiny byly věnovány výuce. Profesor Janík nás na hodině bylinkářství učil o přírodě kolem nás. Paní ředitelka Marta nám vysvětlovala techniky šifer v úvodu do starodávných run. Různé druhy uzlů a jak je uvázat jsme se učili na hodině kouzelných formulí s profesorkou Emmou a v hodině jasnovidectví s profesorkou Evelínou jsme začali technikou věštění z kávové sedliny. Po svačině jsme se věnovali tréninku na chystaný famrfpálový turnaj a vyhládlí jsme si pochutnali na frankfurtské polévce a vepřovém plátku s rýží. I když bylo teplo, ve stínu se v mírném větříku skvěle odpočívalo.

Odpoledne nám přišel ze školy zvláštní požadavek, že ve skladu lektvarů došly kouzelné houbičky. K jejich nalezení bylo ovšem nutné splnit různé úkoly, a ještě ke všemu v celém lese pobíhali naštvaní trollové a skupina spikleneckých domácích skřítků, což tento úkol opravdu nezlehčovalo. Díky Merlinovi, že máme v našich řadách spoustu houževnatých kouzelníků. Tím ovšem série obskurních požadavků teprve začala. Paní ředitelka si chtěla ověřit naše konstruktivní myšlení a dala nám za úkol donést nejdelší, nejmenší a nejkulatější věc, dále něco žlutého, modrého a růžového, jeden mililitr čehokoliv a něco tematického k příběhu Harryho Pottera. I toto jsme ale bravurně zvládli. Zmizojel se vytasil s parádním úlovkem – sedmnácti metrovou kládou!

Po chlebíku se sýrovou pomazánkou a volném večerním programu přišla pošta, kterou nám museli přepsat naši vedoucí, jelikož se nám splašila kouzelná tiskárna. Je neuvěřitelně náladová a vůbec nechce spolupracovat. Celou věc jsme ale již poslali na příslušné oddělení Ministerstva kouzel. Večerní volnočasové aktivity, převážně ve znamení míčových her, jsme završili druhou polovinou Harryho Pottera a Kamene mudrců. Noc má nemá být již tolik chladná, takže se nám bude příjemně usínat.

Pořadí ve školním poháru:

1. Sovispár 16 b.

2. Zimomrz 10 b.

3. Rebelvín 8 b.

4. Zmizojel 7 b.

- Kornelius Kromel, ředitel Odboru záhad (aka IT fotograf Dan)

Fotky z dnešního dne k náhlednutí zde:

Fotogalerie


4. den

Dnešní ráno začalo zase hezky rozcvičkou. Ke snídani jsme měli rohlíky s máslem a marmeládou a vzápětí hned následovala naše první aktivita. Každá kolej dostala přidělené stanoviště a kouzelníci se rozdělili na tři barvy. Úkolem bylo chytit přidělenou barvu z jiné koleje a kouzelníka zajmout ve svém stanovišti, popřípadě ho osvobodit ze stanoviště protější koleje. Cílem bylo si procvičit strategické uvažování a bojové dovednosti. Bohužel se tam po nějaké době objevil školník Filch se svou kočkou paní Norisovou, kterému se vůbec nelíbilo, že mu banda delikventů pošlapává les. Pár nešťastníků se mu sice pomohlo chytit a jen zázrakem nikdo nedostal žádný školní trest. Nakonec to ale nevydržel a všechny nás z lesa vyhnal a už nás tam nechce nikdy vidět. Co se dá dělat, najdeme si jiné místo… Je nutné zmínit, že Rebelvín opravdu exceloval a zvítězil s více než trojnásobným náskokem na druhé místo.

Před obědem jsme ještě potrénovali famfrpál a pak jsme se přejedli řízků s bramborem. Po chvilce poledního klidu přišel čas na velké nákupy. Potřebovali jsme se vybavit hůlkou, pláštěm, kloboukem a sovou. Dokonce byly k dostání i knihy z oddělení se zapovězeným přístupem. Vše bylo k dostání v mnoha obchodech za různé ceny, a tak se naskytla výborná příležitost si u toho vydělat nějaké ty galeony. Samozřejmě to nemohlo být tak jednoduché a v okolí se objevilo několik lapků, kteří nás o naše věci chtěli okrást. Do toho ještě probíhaly kontroly bystrozorů, kteří zase zabavovali knihy z oddělení s omezeným přístupem. I přes tyto nepříjemnosti jsme to však zvládli a v některých z nás se projevil nesmírný obchodnický duch.

O předvečerní pauze jsme se věnovali vymýšlení a kreslení kolejních erbů. K večeři jsme měli chlebíky s máslem a vařeným vajíčkem. Trochu jsme se obávali, že nám diskotéku zkazí počasí, ale nakonec se předpověď umoudřila. Déšť přijde nejspíše až ráno, ale aspoň si trochu pospíme. Protože se o odpolední hře ukázalo, že je závažný nedostatek bystrozorů, paní ředitelka se nás rozhodla zařadit do jejich výcviku. Každý kouzelník dostal jeden cíl, který musí tajně zneškodnit pomocí zakázané kletby avada kedavra. Samozřejmě jen na oko, ale jak se říká: „Těžce na cvičišti, lehce na bojišti.“

Pořadí ve školním poháru:

1. Sovispár 22 b.

2. Zimomrz 16 b.

3. Zmizojel 15 b.

4. Rebelvín 13 b.

- Kornelius Kromel, ředitel Odboru záhad (aka IT fotograf Dan)

Fotky z dnešního dne k náhlednutí zde:

Fotogalerie


5. den

Pátý den nám začal poněkud netradičně. Budíček byl po včerejší díze o hodinu posunutý a díky dešti jsme se vyhnuli i rozcvičce. K pozdní snídani jsme si pochutnali na rohlíku se salámem a horkým čajem.

Dnešní deštivý den jsme se rozhodli věnovat výuce. Nejdříve jsme si vyslechli Obranu proti černé magii, tedy první pomoc, v podání paní profesorky Emilky. Naučili jsme se tak základy k řešení krizových situací. Abychom si oddychli a zlepšili souhru našich kolejí pro stále více se blížící famfrpálový turnaj, hráli jsme kolejní aktivity. Úkoly nebyly lehké zejména pro Sovispár, jelikož se dnes ráno celá kolej rozhodla držet bobříka mlčení za body do školního poháru.

Za vydatného deště jsme si v jídelně pochutnali na květákové polévce a rajské omáčce se sekanou a knedlíkem. Polední klid jsme si užili ve stanech a pak už jsme se vrhli na další dvě lekce z našich učebnic – orientaci v přírodě a věštění z čísel. Orientace se zhostil ředitel Odboru záhad Kornelius Kromel a ukazoval nám praktické způsoby orientace pomocí přírodních úkazů a jak fungují. Paní profesorka Emma spolu s profesorkou Emilkou nám představili několik technik věštění z čísel, jako třeba Polybiův čtverec. Poté jsme se procvičovali v již naučené látce, která bude nezbytná pro naše další výzvy a úkoly. Zaslouženě jsme si čas před večeří zpříjemnili odhlasovaným osobním volem. Rozhodli jsme se ho strávit hraním míčových her. Díky tomu jsme se zdokonalovali v rolích odrážečů a ve vyhýbání se neposedným potloukům.

Na večer se udělalo hezky a vysvitlo i sluníčko. K večeři jsme měli chlebíky s máslem a sýrem a závěr dne jsme strávili sledováním druhého dílu Harryho Pottera a Tajemná komnata. Z technických důvodů se zpozdí doručení fotografií. Sovy mají po dnešku promočené peří.

Pořadí ve školním poháru:

1. Sovispár 24 b.

2. Zmizojel 19 b.

3. Zimomrz 18 b.

3. Rebelvín 18 b.

- paní ředitelka Marta & Kornelius Kromel, ředitel Odboru záhad (aka IT fotograf Dan)

Fotky z dnešního dne k náhlednutí zde:

Fotogalerie


6. den

Chladné ale slunečné ráno jsme zahájili rozcvičkou, abychom se zahřáli a protáhli nohy. Čekal nás totiž celodenní výlet – odchod v devět, návrat nejdříve ve čtyři! Po rohlíku s máslem a marmeládou jsme byli tentokrát rozděleni do třech skupin podle věku. Ačkoliv mezi sebou naše koleje soupeří o školní pohár, je důležité někdy hodit nepřátelství stranou a navazovat i mezikolejní vztahy. A tak jsme vyrazili, každá skupina jiným směrem.

Cestou jsme si od našich profesorek a profesorů vyslechli něco o historii naší školy a její temné minulosti za dob, kdy byl ředitelem obávaný černokněžník Melkor. Byl to velký příznivce a stoupenec Vy víte koho, spolužák ze Zmijozelské koleje. Když byl Pán zla poražen Harry Potterem, Melkor začal běsnit a rozsévat zkázu v okolním kraji. Naštěstí se ho podařilo zastavit a škola získala novou ředitelku, která školu pozvedla na mezinárodní úroveň a zapsala se do historie jako strážkyně hrobu Toho, jehož jméno nesmíme vyslovit.

Po cestě jsme si mohli zajít do obchodu koupit třeba zmrzlinu, a protože jsme měli s sebou jen svačinu, už jsme se těšili na večeři. Měli jsme fazolovou polévku a těstoviny s mákem. Pak jsme měli osobní volno. Na nástupu nás paní ředitelka vyzkoušela z toho, co jsme se dozvěděli během výletu o naší škole Uhřínov. Po celém dni jsme už utahaní a spoustu z nás se těší na kutě. Zítra nás čeká chladný den, tak se na to musíme pořádně prospat.

Pořadí ve školním poháru:

1. Sovispár 27 b.

2. Rebelvín 24 b.

3. Zmizojel 23 b.

4. Zimomrz 19 b.

- Kornelius Kromel, ředitel Odboru záhad

Fotky z dnešního dne k náhlednutí zde:

Fotogalerie


7. den

Po ranní rozcvičce a rohlíku s máslem a salámem konečně nadešel čas na první famrpálové utkání. První zápas se konal mezi Sovispárem a Zimomrzem a druhý mezi Rebelvínem a Zmizojelem. Z utkání vyšli Sovidspár a Zmizojel jako vítězové. Druhý zápas byl obzvlášť těsný, jelikož se ani jednomu z týmů nepodařilo skórovat za zlatonku.

O pořadí na oběd jsme se tentokrát rozhodli soutěžit v naší upravené verzi kámen nůžky papír. Měli jsme kuřecí vývar a rizoto. Po poledním klidu náš čekal náročný úkol. Ze školní knihovny se totiž poztrácely všechny knihy, které se jakkoliv zmiňovali o Melkorovi, bývalém řediteli školy Uhřínov. Paní ředitelce se to zdálo velmi podezřelé, a tak jsme se dali do hledání. Nebylo to vůbec lehké, protože pro jejich nalezení jsme museli splnit náročné výzvy. Taky jsme někdy našli jen kusy stránek a museli jsme je poskládat dohromady. Dle slov paní ředitelky jsme ale odvedli výbornou práci a všechny knihy se nám podařilo do knihovny navrátit. A to i přes nepřízeň počasí.

K večeři jsme měli chleba s pomazánkou z taveného sýru a večer jsme strávili dokoukáváním druhého dílu Harryho Pottera a pak i Lego příběhu. Večerku máme dnes dřív, protože nás zítra čeká dlouhý den.

Pořadí ve školním poháru:

1. Sovispár 37 b.

2. Rebelvín 27 b.

3. Zmizojel 24 b.

4. Zimomrz 22 b.

- Kornelius Kromel, ředitel Odboru záhad

Fotky z dnešního dne k náhlednutí zde:

Fotogalerie


8. den

Dnešní den jsme po rozcvičce a chlebu s máslem a sýrem začali hrou plnou vysokého napětí, abychom se trochu rozehřáli a procvičili reflexy. Pak jsme si zahráli hru, jejíž oblibě se těší i mudlovksý svět, Kouzelníku nezlob se. Samozřejmě naše verze je ten originál a asi nebude překvapením, že se od té mudlovské značně odlišuje. Je u ní totiž nutné běhat, plnit obtížné úkoly a nevzdávat se, když se přestane dařit.

Před obědem, ke kterému byla čočková polévka a guláš s knedlíkem, jsme ještě uspořádali něco jako módní přehlídku. Říkáme tomu Popelka. Porota složená z profesorů hodnotí, která kolej dokáže za nastavený časový limit vymyslet ten nejlepší kostým na dané téma. Samozřejmě nechyběli Harry Potterové, Dobby, Dolores Umbridgeová a ve finálovém kole, kde modelové byli z řad profesorského sboru, zazářil obzvláště kreativní Bazilišek v podání profesora Kuby.

O poledním klidu jsme načerpali potřebnou energii na nadcházející náročnou výzvu. Čekal nás totiž nácvik vpádu do hnízd Běhnic. Běhnice jsou zákeřná a velmi nebezpečná stvoření se silným jedem. Proto jsme každá kolej vytvořili jedno hnízdo a používali taktiky Běhnic proti sobě. Cílem bylo samozřejmě ukrást co nejvíce vajíček, protože jsou nezbytnou ingrediencí do spousty lektvarů.

Na večeři nám pořádně vyhládlo a kuchaři to evidentně tušili, a tak nám připravili horkou sovu, pro mudly známá jako hot dog. Program na večer byl taky velmi bohatý. Čekala nás další diskotéka, a protože noc měla být jasná, profesor Radek si pro nás připravil astronomické pozorování. Zasněni ve hvězdách s napětím očekáváme, co nás na našem letním dobrodružství ještě potká.

Pořadí ve školním poháru:

1. Sovispár 46 b.

2. Rebelvín 38 b.

3. Zmizojel 33 b.

4. Zimomrz 30 b.

- Kornelius Kromel, ředitel Odboru záhad

Fotky z dnešního dne k náhlednutí zde:

Fotogalerie


9. den

Dnešní den byl opět ve znamení famfrpálu. Po rozcvičce a rohlíku s máslem a marmeládou jsme se vydali na naše hřiště. Jako první nastoupil Zimomrz proti Rebelvínu. Rebelvín měl od začátku znatelně navrch a díky výborné spolupráci a famóznímu výkonu jejich chytačky Elišky Vodičkové porazili Zimomrz 37:0. Mnohem napínavější bylo následující utkání Sovispáru a Zmizojelu. Ani jednomu z týmů se nepodařilo chytit zlatonku, ale vytrvalá obrana Zmizojelu a jejich jediná proměněná šance znamenala výhru 2:0.

Před obědem jsme ještě procvičili naše znalosti astronomie ve hvězdném pexesu. Po kuřecím vývaru a boloňských špagetách jsme rádi využili chvilku k odpočinku po náročných dopoledních utkáních. Na odpoledním programu byla zkouška z přeměňování. Každý člen koleje se musel proměnit ve veverku a navzájem zkoušeli taháním za ocásky, jak moc byla jejich přeměna úspěšná. Na konci se zapojili i sami profesoři.

Profesor Radek si pro nás ještě před večeří připravil přednášku z astronomie, což se velmi hodilo, jelikož začalo pršet jak z děravého kotle. Pojedli jsme chleba s máslem a vajíčkem a večer zakončili koukáním na zbytek Lego příběhu. Ve vzduchu je cítit napětí, jak se náš pobyt v škole Uhřínov přehoupl do druhé poloviny. Kdoví, co náš ještě čeká.

Pořadí ve školním poháru:

1. Sovispár 56 b.

2. Rebelvín 48 b.

3. Zmizojel 39 b.

4. Zimomrz 34 b.

- Kornelius Kromel, ředitel Odboru záhad

Fotky z dnešního dne k náhlednutí zde:

Fotogalerie


10. den 

Neděle nám opět začala chladným ránem, jak je posledními dny snad už tradicí. Teplý čaj k snídani naštěstí pomáhá a rohlík s máslem a šunkovým salámem nám dá dost energie na dopolední hru. Tou byl UFOball, na naší škole již tradiční sportovní hra s létajícím talířem, která se těší oblibě i u profesorů. Když jsme pak ale odpočívali a jedli svačinu, došlo k něčemu, co pravděpodobně souviselo s dopoledním varováním od paní ředitelky. Prý došla sova z Ministerstva kouzel, že na Odboru záhad zachytávají neobvyklé magické vlny a že se máme být na pozoru.

Z ničeho nic se totiž několik profesorů náhle zhroutilo a upadlo do kómatu. Nezbylo nám nic jiného, než je odnést do tábora. Naštěstí něco podobného paní ředitelka předvídala a všechny profesory vybavila receptem na léčivý lektvar. Ukázalo se totiž, že příčinou byla zlá kletba a museli jsme hrát o čas. Někteří z profesorů na tom začali být velmi špatně, ale nakonec se nám podařilo díky výborné spolupráci lék včas namíchat, aplikovat a všechny profesory vyléčit.

K obědu jsme měli kuře na paprice a pak jsme se šli na chvíli odreagovat od dopolední stresové situace. Na odpoledne si pro nás paní ředitelka připravila náročnou výzvu. Museli jsme nasbírat zakleté klíče, které vedly do místnosti s pokladem. K jejich získání bylo ale zapotřebí splnit náročné úkoly a neúspěch znamenal jisté prokletí, které uměla zvrátit jen paní ředitelka. Tentokrát byly všechny koleje v těsném závěsu za sebou, ale Sovispár se opět ocitl na vrcholu.

Po večeři jsme shlédli Příšerky s.r.o. a pro ty statečné z nás čekala ještě jedna poslední výzva. V nedalekém zapovězeném lese se nachází Akromantulí hřbitov. Z mrtvých pavouků se dají stále ještě získat jejich vajíčka, která jsou nejenom důležitou ingrediencí pro lektvary, ale pojí se i s historií naší školy. Abychom se vyhnuli pozornosti nebezpečným stvořením, která považují Zapovězený les za svůj domov, museli jsme jít v menším počtu a v noci. Která kolej nadojí nejvíce vajíček zvítězí a ano, Akromantule se dojí. Není to úplně pro slabé povahy, ale i přes dobrovolnou účast se nás sešel slušný počet. Nikdo naštěstí nepřišel k úhoně a nejvíce vajíček se podařilo nasbírat Zimomrzu.

Pořadí ve školním poháru:

1. Sovispár 64 b.

2. Rebelvín 56 b.

3. Zmizojel 42 b.

4. Zimomrz 38 b.

- Kornelius Kromel, ředitel Odboru záhad

Fotky z dnešního dne k náhlednutí zde:

Fotogalerie


11. den

Počasí v našem údolíčku se konečně začalo umoudřovat a ráno to vypadalo na příjemně teplý den. A to bylo jedině dobře, protože nás čekalo semifinále ve famfrpálu. Po snídani jsme vyběhli na kopec a utkání začalo. Tentokrát byly oba zápasy velmi těsné. Do finále se probojoval Sovispár a Zmizojel a o třetí místo budu hrát Rebelvín a Zimomrz. Před obědem jsme ještě dostali za úkol vyrobit společnými silami koště. Koleje se vytasily s opravdu zajímavými kousky, jako třeba Transporter Zmizojelu.

Na oběd jsme měli řízky s bramborovou kaší a pak jsme začali s přípravou na velkou událost – pohár Tří kouzelníků. Všichni jsme se utkali v různých soubojích a disciplínách proti vyzyvatelům z jiných škol. Naše kouzelnice a kouzelníci se ale ukázali jako velmi těžcí soupeři a obsadili vrchní příčky všech disciplín.

Jak už je tradicí u poháru Tří kouzelníků, večer nás čekal ples a kostýmy nesměly chybět. Na to málo, co se dalo najít, se všichni vytasili s parádními kousky. Zábava je v plném proudu a noc je stále mladá.

Pořadí ve školním poháru:

1. Sovispár 69 b.

2. Rebelvín 61 b.

3. Zmizojel 48 b.

4. Zimomrz 40 b.

- Kornelius Kromel, ředitel Odboru záhad

Fotky z dnešního dne k náhlednutí zde:

Fotogalerie


12. den

Dnešní zatím nejstudenější noc jsme hrdinně přečkali v teple našich spacáků a ráno už jsme si pochutnávali na rohlíku se salámem. Volbu dopolední hry jsme nechali na Zimomrzu. Po delším dohadování se všichni shodli na hře Obchodování. Abychom po všem tom neustálém tréninku trošku uvolnili atmosféru, vydali jsme se skrz přenášedlo do Medového ráje v Prasinkách. Studenti si tak nakoupili spoustu sladkého a někteří i máslový ležák, který ovšem profesoři zabavovali. Zimomrz očividně věděl kde má svou silnou stránku, protože ve hře byli bezkonkurenčně první.

Na oběd nás čekala výborná hrachová polévka a vepřové nudličky na kari s rýží. Polední klid jsme měli trošku kratší, abychom před svačinou stihli oddílové focení. A pak už hurá na program. Plánovaný celodenní výlet jsme pro nedostatek času zrušili. Abychom ale o slíbené kilometry nepřišli úplně, vydali jsme se alespoň do blízkých Balin. Celou cestu jsme pak mezi sebou soutěžili v rychlosti a obratnosti, protože byla celá hra na čas. Všichni jsme se do tábora vrátili skutečně v rekordním čase, někdo ale poslední přece jenom být musel.

Na večerním nástupu jsme kromě mailů a balíků dostali i přání všeho nejlepšího do zítřejšího velkého finále turnaje ve famfrpálu. A protože jsme se dnes tak snažili, mohli jsme si po nástupu užít dlouho slíbené osobní volno.

Pořadí ve školním poháru:

1. Sovispár 72 b.

2. Rebelvín 64 b.

3. Zmizojel 53 b.

4. Zimomrz 45 b.

- paní ředitelka Marta

Fotky z dnešního dne k náhlednutí zde:

Fotogalerie


13. den

Předposlední školní den byl ve znamení velkých věcí. Dopoledne se totiž konalo famfrpálové finále. Po snídani jsme naposledy vyšli na naše hřiště, plni očekávání, co všechno dnes uvidíme. Fanoušci už to samou nedočkavostí nemůžou vydržet, když komentátor dnešního turnaje, profesor Janík, zahajuje utkání. „Vážené kouzelnice a kouzelníci, vítejte na dnešním velkém famfrpálovém finále školy čar a kouzel v Úhřínově! Jako první nastoupí Rebelvín proti Zimomrzu a utkají se o třetí místo. A camrál už je ve hře!“

Zimomrzu se v celém letošním turnaji moc nedařilo. Hned v prvních minutách dostal dva góly a vypadalo to velmi bledě. Zlatonka jim unikla jen o vlásek. V druhém poločase se zdálo, že už je o výsledku rozhodnuto ve prospěch Rebelvínu. V tom jako rozmazaná šmouha všem před očima prolétl nadějný mladý chytač Hugo Hostomský a fantastickým zákrokem chytil zlatonku. Rozhodl tak o celém utkání a k velkému překvapení všech se Zimomrz octl na třetím místě.

Jako doprovodný program se mezi zápasy utkal tým profesorů proti studentům. Zápas byl velmi těsný a až samostatné nájezdy rozhodly o výhře studentského týmu. Následovalo velké finále Sovispár proti Zmizojelu. Neproniknutelná obrana Zmizojelu dávala výborným Sovispárským stratégům těžce zabrat. Nakonec se jim ale podařilo kolem obránců proklouznout a několik klíčových šancí proměnit. I bez zlatonky tak rozhodli o výsledku zápasu. Vítězem dvatřicátého ročníku famrfpálového turnaje školy čar a kouzel v Uhřínově se stává SOVISPÁR!

Na oběd jsme si doplnili energii kuřecím vývarem a nudlemi s mákem. Po krátkém odpočinku jsme se opět vydali nacvičovat taktiky Běhnic, ale něco podivného viselo ve vzduchu. Z ničeho nic se na obzoru objevily výbuchy a křik a na všechny se vyřítilo stádo pomatenců křičících „On se vrátil! Melkor žije!“ Celou hodinu jsme jim museli urputně vzdorovat, než přijela pomoc. Kornelius Kromel se svým kamarádem z Ministerstva přišli právě v čas a zahnali vetřelce v nelítostném souboji. Naštěstí to dobře dopadlo, ale všichni jsme byli velmi otřeseni.

U večeře jsme si odpočinuli a těšili se na večerní film, když náhle program přerušila paní ředitelka Marta. Z Ministerstva přišla sova s tajnou zprávou. Veškerá pošta se zdá být monitorována a nemůžeme již na sovy spoléhat. Naléhavě nám ale potřebují doručit vzkaz na smluveném místě a máme si oprášit znalosti šifer. Pod rouškou tmy jsme se s vybranými odvážlivci vydali k hrobu Toho, jehož jméno nesmíme vyslovit a čekali na nějaký signál. V dáli se začalo v různých intervalech rozsvěcet a zhasínat světlo a my rychle pochopili, co máme dělat. Když jsme si ověřovali správnost doručení vzkazu, došlo k nejhoršímu. V dáli se ozvaly rány a objevily se záblesky světel a křik. Posel z Ministerstva byl pravděpodobně zabit Melkorovými stoupenci. Ve spěchu jsme si to radši namířili zpátky do školy. Vzkaz se zdál být v pořádku, naštěstí jsme to stihli. Další starosti necháváme na našich profesorech a ukládáme se ke spánku.

Pořadí ve školním poháru:

1. Sovispár 83 b.

2. Rebelvín 68 b.

3. Zmizojel 57 b.

4. Zimomrz 49 b.

- Kornelius Kromel, ředitel Odboru záhad

Fotky z dnešního dne k náhlednutí zde:

Fotogalerie


14. den

Dnes ráno za námi hned po snídani přišla paní ředitelka s informacemi ke vzkazu, co jsme dostali minulou noc. Ukázalo se, že podobně jako Vy víte kdo i Melkor má viteály. Opravdu se vrátil a představuje bezprostřední hrozbu. Naštěstí díky důkladnému vyšetřování Ministerstva a znalostí naší paní ředitelky známe přibližnou lokaci a počet všech viteálů. Jsou čtyři a všechny je nutné najít a zničit. Každá kolej proto byla povolána, aby jeden z viteálů našla. Nebylo to vůbec jednoduché. Sovispár musel přijít na klíč k odemčení nedaleké kobky, Rebelvín se pustil do prohledávání hnízd Běhnic, Zmizojel muset probrodit celý Svatoslavksý potok a Mrzimor musel uplatnit veškerý svůj důvtip a kreativitu proti čarodějovi Murovi. Ukázalo se, že profesorský tým odvedl dobrou práci, protože se všechny viteály podařilo najít.

Před obědem se paní ředitelka Marta s profesorem Janíkem ujali jejich zničení. Použili k tomu Zložár, což je velice obtížně kontrolovatelné ohnivé kouzlo. Naštěstí ho zvládli a všechny viteály úspěšně zničili. Dopolední dobrodružství jsme zakončili čočkovou polévkou a sekanou s bramborovou kaší a o poledním klidu se připravovali na dlouho očekáváné zkoušky NKÚ. Zkoušky Náležité Kouzelnické Úrovně každoročně zakončují školní rok a pro většinu studentů se nemilou povinností. Je to ale nutnost, protože prokazují kouzelníkovy schopnosti a dávají mu pravomoc k používání různých kouzel.

Když jsme však svačili a připravovali se na první testy, došlo na nejhorší. Z oblaku červeného dýmu, za zvuků ran a řevu obětí se do společenské místnosti vřítil Kornelius Kromel s jeho pomocníkem z Ministerstva. Ale místo aby nám pomohli, ochromili profesorský sbor a Kromel omráčil paní ředitelku a odvlekl ji pryč. Když nastalý zmatek profesoři konečně uklidnili, dostalo se nám vysvětlení. Ukázalo se, že Ministerstvo k nám od začátku nikoho neposlalo a že paní ředitelka pojala podezření už dříve a připravila příslušná opatření. Její předtucha se naplnila. Kornelius Kromel, ředitel Odboru záhad, totiž není nikdo jiný než sám Melkor. Celou dobu byl díky viteálům naživu a ukrýval se před zraky celého kouzelnického světa. Čekaje na vhodnou příležitost, unesl naši ředitelku a bude se snažit ji přimět k vydání medailonu, aby mohl oživit samotného Pána zla.

Nebylo času nazbyt. Nachystali jsme vše potřebné, hlavně vajíčka Akromantulí, a vydali jsme se směrem, kudy paní ředitelku unesl. Nemuseli jsme hledat dlouho. Melkora s jeho stoupenci a spoutanou ředitelkou Martou jsme našli u hrobu Vy víte koho. Byl to strašlivý pohled. Melkor byl naprosto šílený a s jeho stoupenci rozséval chaos všude kolem sebe. Tentokrát bylo na nás všech dohromady, abychom se spojili za paní ředitelku a naši školu a vydali se do boje. V čele s profesory jsme se vydali do útoku a postupně začali Melkorovu obranu udolávat. Bylo to ale velmi náročné, neobešlo se to bez objetí a když už byli všichni na pokraji sil, Melkor se octl sám proti profesoru Janíkovi a Hynkovi. Podařilo se jim ho znehybnit a poskytnout tak zbytku našich kouzelníků čas použít Melkorovu jedinou slabinu – Akromantulí vajíčka. Melkor se bezvládně skácel na zem. Vyhráli jsme!

Plni nadšení a vzrušení jsme se vrátili zpátky do školy a vděčná paní ředitelka Marta nám dokonce odpustila všechny NKÚ! Také nastal čas na vyhlášení školního poháru. Na čtvrtém místě se s 54 body umístila kolej Zimomrz, na třetím místě s 61 body umístil Zmizojel, na druhém místě byla kolej Rebelín se 76 body a vítězem školního poháru se s 88 body stává Sovispár!

Nastaly oslavy a večer byl zakončen poslední diskotékou. Bylo nám všem ctí spolupracovat s tak nadanými kouzelnicemi a kouzelníky a doufáme, že školu čar a kouzel v Uhřínově budou navštěvovat i na dále. Za paní ředitelku Martu a celý profesorský sbor

- posmrtně, Kornelius Kromel aka Melkor

Fotky z dnešního dne k náhlednutí zde:

Fotogalerie